вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone ogrodzenia drewniane prędko się eksploatują oraz mogą ostatecznie stracić swój dotychczasowy czar oraz własności. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać sposoby konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna powinno się zacząć od odpowiedniego i sumiennego przygotowania materiału na płot, gdyż od tego uzależniony jest rezultat finalny naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz dekoracji ogrodzeń z drewna kluczowe jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Kiedy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, należy nanosić następne preparaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi i troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów wariant płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji wskutek tego dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий